Kit Includes
- (1) 15' 2-Sided Dye-Sublimated Full-Bleed Full Wall
From half walls to full walls,you can customize your tent to fit all your advertising needs.Walls are heavy-duty,400 denier polyester or 9 oz mesh vinyl which stay taut with the use of hook and loop straps.
| Graphic Area | Valance imprint : 0 in (W) x in (H) |
| Kit Includes | (1) 15' 2-Sided Dye-Sublimated Full-Bleed Full Wall |
| Weight | 22:lbs |
| Product Weight | 14:lbs |
| Ship Height | 13 in |
| Ship Length | 13 in |
| Ship Width | 13 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | Layed Flat : 176.75 in (W) x 84.5 in (H) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!