$1,676.50
New and improved with a sturdier, more durable frame with easier to use levers for leg adjustment.Upgraded heavy-duty steel frameFrame slides easily into place with ABS plastic gliders.Peak features hand crank for additional tension.
New and improved with a sturdier, more durable frame with easier to use levers for leg adjustment.Upgraded heavy-duty steel frameFrame slides easily into place with ABS plastic gliders.Peak features hand crank for additional tension.
| Graphic Area | 117"W x 87.24"H - View Template |
| Kit Includes | (1) Deluxe Tent Frame |
| Weight | 96:lbs |
| Product Weight | 70.3:lbs |
| Ship Height | 14 in |
| Ship Length | 14 in |
| Ship Width | 68 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 118.5"W x 118.5"D x 125.75" - 138.25"H |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!