Kit Includes
- (1) Deluxe Tent Frame
- (1) 6 Location Imprinted Canopy
- (1) Tent Soft Case with Wheels
- (1) Tent Stake Kit
$1,014.00
New and improved with a sturdier, more durable frame with easier to use levers for leg adjustment.Upgraded heavy-duty steel frameFrame slides easily into place with ABS plastic gliders.Peak features hand crank for additional tension.
New and improved with a sturdier, more durable frame with easier to use levers for leg adjustment.Upgraded heavy-duty steel frameFrame slides easily into place with ABS plastic gliders.Peak features hand crank for additional tension.
| Graphic Area | Peak imprint : 44 in (W) x 24 in (H) Valance imprint : 60 in (W) x 8 in (H) |
| Kit Includes | (1) Deluxe Tent Frame |
| Weight | 69 lbs |
| Product Weight | 59.5 lbs |
| Ship Height | 14 |
| Ship Length | 68 |
| Ship Width | 14 |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | 118.5 in (W) x 138.25 in (H) x 118.5 in (D) |
| Setup Charge | 30 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!