237″ front seamless graphic view on dye sublimated polyester knit fabric.Easy set-up, just attach the banner to the two frames & stand up your display. No tethering of the two frames is required.Lighting optional.
| Graphic Area | w/Bleed : 269.75 in (W) x 93.5 in (H) |
| Kit Includes | (2) 12 QD Frames |
| Weight | 48:lbs |
| Product Weight | 87:lbs |
| Ship Height | 15 in |
| Ship Length | 15 in |
| Ship Width | 35 in |
| Number of Imprint Colors | |
| Artwork Required | Yes |
| Imprint Locations | |
| Product Size | Product Size : 237 in (W) x 89.5 in (H) x 12.25 in (D) |
| Setup Charge | 20 |
| Material Color | |
| Imprint Color | |
| Warranty | Warranty Type:1 Year Graphic and Soft Case Warranty |
Never miss any updates on our products. Never spam, We promise!